AkdenizUnıFM

Şehrinin Sesini Dinle

Hakan Yilmaz

23 Ağustos 1997 yılında Samsun’da Dünya’ya gelen Hakan Yılmaz, 2000 yılının Temmuz ayında ailesiyle birlikte Antalya’ya yerleşti. Çocukluğundan beri basketbol ve rap kültürüyle yakından ilgilendiği için eleştirel ve aykırı tavrı yaşam tarzı haline getirdi. 3 yıl profesyonel basketbol oynadığı dönemde basketbol ve rap tarihi konularında üst düzey bilgi sahibi oldu. İlkokul ve liseyi Antalya’da bitirdi.

2015 yılında Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünü kazandı. Üniversitenin ilk 2 yılında fakültenin uygulama birimlerinden biri olan AKİL Haber Ajansı’nda spor, sanat, kültür, polisiye ve gündem haberciliği alanlarında birçok haber yaptı ve 1 yıldır AKİL Haber Ajansı’nın sosyal medya sorumlusu görevini yerine getirmekte. Üniversite dışında RA Organizasyon adlı organizasyon şirketinde kameraman, fotoğrafçı ve kurgucu olarak çalıştı.

2017 yılının Ekim ayında Üniversite FM ile yoluna devam eden Yılmaz, Müzik Tarihi adlı radyo belgeseli programıyla radyo programcılığı deneyiminde ilk adımını attı. Tarzını istediği gibi yansıtamadığını düşündüğü için kendine daha uygun bir program yapmak istedi ve 90 BPM programının temellerini attı. İlk bölümden itibaren çok sevilen 90 BPM programına son hızla devam etmekte.

Şu anda 3. Sınıf öğrencisi olan Hakan Yılmaz Üniversite FM bünyesinde programcılık, teknikerlik ve seslendirme sanatçılığı alanında kendini geliştirmeye devam ediyor.

sanalbasin.com üyesidir